Samsun'daki saldırıyı Şerefsiz PKK lılar üstlendi

2010-04-20 10:32:00
Samsun'daki saldırıyı Şerefsiz PKK lılar üstlendi

Samsun'un Ladik ilçesinde 2 polisin şehit edilmesi eylemini terör örgütü PKK'nın yaptığı ortaya çıktı. PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na göre eylemi HPG üstlendi. Ajans misilleme amaçlı düzenlenen eylemin HPG'ye bağlı bir grup tarafından yapıldığını açıkladı.

PKK'nın silahlı kanadı olarak bilinen HPG tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Son dönemde halkımıza yönelik gerçekleştirilen saldırılar,sınırsız bilgi Gabar, Cudi, Dersim ve Medya Savunma Alanları başta olmak üzere Kürdistan'ın tüm alanlarında gerillalarımıza yönelik imha operasyonlarının yapılması ve bu operasyonlarda şahadete ulaşan yoldaşlarımızın anısına bir birimimiz kendi inisiyatifiyle 17 Nisan tarihinde gece 22:00 sıralarında Samsun'un Ladik ilçesine bağlı Samsun Caddesi'nde bir misilleme eylemi gerçekleştirmiştir.Yapılan eylem sonucunda 2 polis öldürülmüştür"

17 Nisan'da Samsun'un Ladik ilçesi Lise Caddesi'nde devriye gezen 55 A 8651 plakalı polis aracına 22.15 sıralarında Kalaşnikof marka silahlarla ateş açılmış, 2 polis şehit edilmişti.

Kaynak    ;  sınırsız bilgi

 

 

0
0
0
Yorum Yaz