VEZİRKÖPRÜ ŞEHİDİ ONBAŞI İSA KESKİNE AĞLADI

2010-03-10 18:40:00
VEZİRKÖPRÜ ŞEHİDİ ONBAŞI İSA KESKİNE AĞLADI

Hakkari`nin Şemdinli ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı İsa Keskin (21), memleketi Samsun`un Vezirköprü ilçesinde yakınlarının ağıtları arasında toprağa verildi

Hakkari`nin Şemdinli ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı İsa Keskin (21), memleketi Samsun`un Vezirköprü ilçesinde yakınlarının ağıtları arasında toprağa verildi.    

  Fazlı ve Gülkız Keskin`in 2 çocuğundan birisi olan İsa Keskin, Hakkari`nin Şemdinli ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu terhisine 2 ay kala şehit oldu. Ebru Keskin ile evli olan ve 3.5 yaşında İbrahim ve İsmail isimli 2 çocuk babası olan İsa Keskin`in yakınları, acı haberi alınca sinir krizleri geçirdi. Dün gece havayolu ile Merzifon Askeri Havaalanı`na getirilen İsa Keskin`in cenazesi Vezirköprü Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İsa Keskin`in yakınları tarafından sabah erken saatlerde hastanemorgundan alınan cenaze, askerler eşliğinde Narlısaray beldesine götürüldü.  

  Beldenin girişinde bekleyen belde sakinleri ellerine aldıkları dev Türk bayrakları ile karşıladıkları şehit cenazesinin önünde köye kadar sloganlar atarak yürüdü. Şehit cenazesinin evinin önüne getirilmesi ile birlikte yakınları sinir krizleri geçirirken, askerler şehit yakınlarını güçlükle sakinleştirdi. Şehit İsa Keskin`in yakınları, asker kıyafeti giydirilen küçük İbrahim ve İsmail`e sarılarak ağlarken, küçük çocuklar da hiçbir şeyden habersiz kalabalıktan etkilenerek ağladı.  

  Şehidin evinden alınan cenazesi yine sloganlar eşliğinde belde şehitliğine götürüldü. Cenaze törenine Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayrak, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güler, askeri personel ve çok sayıda Vezirköprülü katıldı. İsa Keskin`in cenazesi mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından belde şehitliğine defnedildi

0
0
0
Yorum Yaz